Do góry

Oblicza Metropolii

Meble z odzysku by MebLove Kreacje

Jeśli lubicie otaczać się pięknymi rzeczami, z duszą i niekoniecznie z sieciówek to na pewno zainteresuje was to miejsce. Bohaterką tego odcinka jest Kasia, która od 2015 roku prowadzi Meblove Kreacje – pracownię renowacyjną starych mebli w Sosnowcu.

Kasia jest prawdziwą pasjonatką i potrafi uratować przed zniszczeniem, i zapomnieniem niejeden mebel. Jak mówi, wychodząc z domu i idąc przez miasto, rozgląda się po śmietnikach i często znajduje nikomu już niepotrzebne stare krzesło lub fotel. Zabiera je do swojej pracowni i nadaje mu drugie życie. Kasia od paru lat widzi zainteresowanie młodych ludzi meblami z okresu PRL-u. Uważa, że obecnie panuje zmęczenie meblami z sieciówek, które są często takie same, od linijki, jak z katalogu. Wielu osobom zależy na tym, aby posiadać coś oryginalnego i unikalnego.

Zdarza się tak, że do Kasi zgłaszają się osoby, które chciałyby odnowić stare meble od swoich najbliższych np. po dziadku jednej z klientek, które miały dla niej dużą wartość sentymentalną.

W pracowni organizowane są również warsztaty tapicerskie, warsztaty malowania farbami kredowymi i szydełkowania, na które możecie się zapisać i nauczyć jak samemu stworzyć takie cacka. Od niedawna Kasia pojawia się gościnnie w innych miastach, nie tylko na Śląsku, gdzie prowadzi swoje autorskie warsztaty.

Zapraszam Was na odcinek z pracowni MebLove Kreacje.

Comments

Dodaj komentarz